Božić

Autor: NIKOLA PJANIĆ, Božena Ukić, 21. 12. 2017.

B o ž i ć  u  š k o l i

Božićno se ozračje osjeća danima. Od paljenja prve adventske svijeće, Sv. Nikole  i Sv. Luce odvijaju se pripreme za ovaj blagdan koji svi ljudi s nestrpljenjem očekuju. Potom izrada adventskih vijenaca, božićnih ukrasa, prigodnih izložbi u atriju i razredima do tradicionalne priredbe koja je održana u dvorani. Sudjelovali su mnogi učenici mlađih i starijih razreda.

Orkestar je započeo uz pjesmu „ Tiha noć.“ Nakon toga tri recitacije- „ Božićnim zvijezdama“, „ My Christmas wish“ i „ Isusov rođendan.“ Sedmašice su izvele igrokaz „ Lijek za srce“, uslijedila je još jedna recitacija „Božićna noć“poslije koje su drugaši izveli igrokaz „ Okićeni i neokićeni bor“. Željama nikad kraja, a posebno kad se za druge odvaja, čuli smo u recitaciji „The Christmas story“. Najljepše  božićne sličice doputovale su „ Novogodišmjim vlakom“, a kako se spremaju božićne slastice prikazali su sedmaši u „Božićnoj pekarnici.“

Božićnu je čestitku uputila ravnateljica Silvana Maganjić, a program je završio Veliki zbor pjesmom „ Kako je mama ljubila Djeda Mraza.“

Fotografije: Martina Raca, 7.a i Luka Mikulić, 7.b

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara