Božić

Autor: NIKOLA PJANIĆ, Božena Ukić, 21. 12. 2017.

B o ž i ć  u  š k o l i

Božićno se ozračje osjeća danima. Od paljenja prve adventske svijeće, Sv. Nikole  i Sv. Luce odvijaju se pripreme za ovaj blagdan koji svi ljudi s nestrpljenjem očekuju. Potom izrada adventskih vijenaca, božićnih ukrasa, prigodnih izložbi u atriju i razredima do tradicionalne priredbe koja je održana u dvorani. Sudjelovali su mnogi učenici mlađih i starijih razreda.

Orkestar je započeo uz pjesmu „ Tiha noć.“ Nakon toga tri recitacije- „ Božićnim zvijezdama“, „ My Christmas wish“ i „ Isusov rođendan.“ Sedmašice su izvele igrokaz „ Lijek za srce“, uslijedila je još jedna recitacija „Božićna noć“poslije koje su drugaši izveli igrokaz „ Okićeni i neokićeni bor“. Željama nikad kraja, a posebno kad se za druge odvaja, čuli smo u recitaciji „The Christmas story“. Najljepše  božićne sličice doputovale su „ Novogodišmjim vlakom“, a kako se spremaju božićne slastice prikazali su sedmaši u „Božićnoj pekarnici.“

Božićnu je čestitku uputila ravnateljica Silvana Maganjić, a program je završio Veliki zbor pjesmom „ Kako je mama ljubila Djeda Mraza.“

Fotografije: Martina Raca, 7.a i Luka Mikulić, 7.b

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

21.10.2018. 18:17
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak potvrdila je da je Hrvatska ispunila sve uvjete kako bi od sljedeće godine mogla biti pridruženi član Europskog laboratorija za fiziku čestica

21.10.2018. 13:00