Božić

Autor: NIKOLA PJANIĆ, Božena Ukić, 21. 12. 2017.

B o ž i ć  u  š k o l i

Božićno se ozračje osjeća danima. Od paljenja prve adventske svijeće, Sv. Nikole  i Sv. Luce odvijaju se pripreme za ovaj blagdan koji svi ljudi s nestrpljenjem očekuju. Potom izrada adventskih vijenaca, božićnih ukrasa, prigodnih izložbi u atriju i razredima do tradicionalne priredbe koja je održana u dvorani. Sudjelovali su mnogi učenici mlađih i starijih razreda.

Orkestar je započeo uz pjesmu „ Tiha noć.“ Nakon toga tri recitacije- „ Božićnim zvijezdama“, „ My Christmas wish“ i „ Isusov rođendan.“ Sedmašice su izvele igrokaz „ Lijek za srce“, uslijedila je još jedna recitacija „Božićna noć“poslije koje su drugaši izveli igrokaz „ Okićeni i neokićeni bor“. Željama nikad kraja, a posebno kad se za druge odvaja, čuli smo u recitaciji „The Christmas story“. Najljepše  božićne sličice doputovale su „ Novogodišmjim vlakom“, a kako se spremaju božićne slastice prikazali su sedmaši u „Božićnoj pekarnici.“

Božićnu je čestitku uputila ravnateljica Silvana Maganjić, a program je završio Veliki zbor pjesmom „ Kako je mama ljubila Djeda Mraza.“

Fotografije: Martina Raca, 7.a i Luka Mikulić, 7.b

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.08.2018. 00:53
Skype Preview za Android dobio mogućnost snimanja poziva
Skype Preview za Android dobio je nove mogućnosti - snimanje telefonskih poziva te slanje i primanje SMS poruka

18.08.2018. 00:47