Uvođenje produženog boravka za učenike prvog i drugog razreda

Autor: Božena Ukić, 8. 2. 2018.

Grad Kaštela u suradnji sa Splitsko-dalmatinskom županijom, kao osnivačem osnovnih škola s područja grada Kaštela, planira organizirati produženi boravak za učenike prvog i drugog razreda počevši od početka školske godine 2018./2019. Nastava bi se odvijala u Osnovnoj školi Bijaći u Kaštel Novom, koja jedina u ovom trenutku ima uvjete za organizaciju navedenog programa, a prema zakonom propisanim standardima.

Program produženog boravka počinje u 7.30 sati, a završava u 16.30 sati. Učenici imaju obrok 3 puta, doručak (7.45), ručak (12.00-12.50) i marenda (15.30). Nakon redovne nastave učenici koriste unutarnje i vanjske školske prostore za organizirano učenje (domaći rad, dopunski i dodatni rad i izvannastavne aktivnosti), igru i druženje pod stručnim vodstvom svoga učitelja.

Trošak programa produženog boravka snosili bi Grad Kaštela i roditelji po 350 kuna po učeniku (ukupno 700 kn), s tim da bi roditelji plaćali još oko 25 kn dnevno (po nastavnom danu) za prehranu.

Roditelji bi sa školom potpisali ugovor za jednu školsku godinu i u tom bi periodu bili dužni ispunjavati preuzete ugovorne obveze.

Županija će osigurati potrebnu prilagodbu i opremanje namjenskih prostora te plaćati tekuće režijske i materijalne troškove.

Želja nam je ovim putem utvrditi potrebe i stvarni interes građana grada Kaštela za produženi boravak učenika 1. i 2. razreda u 2018./2019. školskoj godini, da bi na vrijeme mogli formirati razredne odjele, opremiti školske prostore i zaposliti potrebne djelatnike, kako bi program produženog boravka počeo s radom početkom rujna 2018.

Svi zainteresirani mogu popuniti priloženu anketu

Anketa – produženi boravak

Izvor: http://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/33822-uvodenje-produzenog-boravka-za-ucenike-prvog-i-drugog-razreda

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara