DAN ŠKOLE – OSTROŠKI RAJ

Obilježavanje je počelo u jutarnjim satima kada su krenula sportska natjecanja koja su se odvijala u školskoj dvorani i igralištu. Učenici su se natjecali u odbojci, nogometu ( stariji razredi) te graničaru, štafeti, gusjenici, poligonu ( mlađi razredi).

U dvorani se odigravao turnir u ženskoj odbojci.  Učenice  8.a su osvojile prvo mjesto, 8.c drugo, a  treće  učenice 8.b. Na četvrtom su mjestu učenice iz 5.d.

Pobjednici u nogometu su učenici 8.c, drugo su mjesto osvojili dečki iz 8.d dok su na trećem učenici 8.b razreda.

Niži su se razredi natjecali u poligonu i „ gusjenici“- pobjednici su učenici 1.c, 2.b, 2.d, 3.a i 3.c. Najbolji su „graničari“ učenici 4.b.

Poslije podne je, u 18 sati, počela priredba na otvorenoj školskoj pozornici. Iako smo svi gledali u nebo jer se par sati prije „ otvorilo nebo“ nad Kaštelima, imali smo sreće…oblaci su posustali. Uh, pao nam je kamen sa srca.

Ali je zato počelo pljuštati na pozornici…od smijeha, šale, pjesme, plesa. Mali i veliki zbor kao i obično ukrase sve svojom pjesmom. Prvo je ravnatelj uručio nagrade i priznanja učenicima koji su svojim trudom, znanjem i zalaganjem pokazali kako je naša škola pravi rasadnik talenata u svim područjima. Poslije je gost-pjesnik Miroslav Luketin- Sarajčev pročitao svoju pjesmu „Zavit unuku“, a učenik Marin Novak (8.c) svoj literarni rad „ Maslinik i ja“.

Od učenika 2.a naučili smo“ Kaštelansku abecedu“ a klapa 3.d otpjevala je „ Lipe li su mlade Kaštelanke“ i „ Ako spavaš“. Nakon njih su učenice iz 2.b skuhale ukusno jelo u svojim „Ćakulicama.“ Naša škola je poznata po zaštiti okoliša pa je ovom prigodom ( na sam Svjetski dan zaštite okoliša) te su učenici 1.b izveli Proljetne sličice na tu temu. Učenici 3.a i 3.b su nas uvjerili da „ Bilo bi dobro baviti se nekim sportom.“ A što biva s nestašnom i tvrdoglavom djecom te grintavim roditeljima i učiteljima pokazala nam je učenica 3.b razreda Lara Božić. Problema u školi nikad nije dosta. Ovaj put je i sam Harry Potter morao umiješati svoje prste te pomoći učenicima 7.b i 7.c kako bi pronašli pravu formulu i rješenje. „ Roditeljske brige“ u izvedbi 3.a raspršile su se kad su „ Lolite“ i rasplesani 1.c počeli Gangnam Style. Čak su i neki u gledalištu zaplesali. Naposlijetku su sve začinili čarobnjaci hip-hopa  iz plesnog kluba K-7. Ono što oni izvode- ne pokušavajte kod kuće. Priredbu je okrunila pjesma „ Ostroški raj“ u izvedbi velikog zbora.