Raspjevana djeca iz Kaštel Lukšića predstavila svoj prvi CD: Cvijet prijateljstva raste u Kaštelima

Autor: Božena Ukić, 26. 11. 2010.

U dvorcu Vitturi u Kaštel Lukšiću pred brojnom publikom predstavljen je nosač zvuka Malog dječjeg zbora Osnovne škole Ostrog pod nazivom Cvijet prijateljstva. Zborno pjevanje u ovoj kaštelanskoj osnovnoj školi postoji od njenih samih početaka, a u kontinuitetu zbor od 1991. godine vodi časna sestra Terezina Bašić, kojoj se dvije godine poslije pridružila i učiteljica Milka Berić.

Postigli su puno, sudjelovali su na brojnim smotrama izvan Kaštela. Zbor okuplja velik broj djece, a s posebnom su radošću prihvatili pjesme koje je samo za njih napisao i skladao vjeroučitelj Mario Žuvela. Na nosaču zvuka 12 je pjesama koje su izvedene i ovom prigodom, a stihove jedne pjesme potpisuje nastavnica Nada Barišić.

Govoreći o CD-u, koji nije snimljen u pravom studiju, već u prostorijama dvorane, crkve i škole, prof. Gabriela Lozić, kazala je kako te činjenice ne umanjuju njegovu vrijednost i ljepotu. Pjesme s ovog CD-a su jednostavne, kratke i pjevne melodije, pozivaju na pokret i ples, a to je ono što djeca vole. Harmonija je uobičajena, pjesme su kombinacija duhovnih i svjetovnih, svaka od ovih pjesama ima svoju poruku. – kazala je prof. Lozić, koja je uputila pohvale svima koji su zaslužni za nastajanje ˝Cvijeta prijateljstva˝.

-Suradnja učitelja i crkve je put koji pokazuje kojim smjerom treba ići. Prvi projekt je ovaj cd, a imamo u vidu i slijedeće projekte i realizirat ćemo ih. Sve ono što bude kvalitetno bit će prezentirano. Previše toga ružnog čitamo i gledamo i zato mi je izuzetno zadovoljstvo biti ovdje gdje se događa nešto prekrasno. – kazao je ovom prigodom ravnatelj Stipe Božinović Mađor, koji je uputio posebnu zahvalnost mladom i samozatajnom vjeroučitelju Mariju Žuveli, sestri Terezini, učiteljici Milki Berić, prof. Gabrieli Lozić, voditeljici programa Danielle Matijaca i Patriku Grguriću koji je izradio omot CD-a. Najveća zahvalnost upućena je raspjevanoj djeci, čije nove glazbene uratke s nestrpljenjem očekujemo.