OSMAŠI NA PONOS ŠKOLE I GRADA
Učenici 8 d razreda lukšićke škole Ostrog, ovogodišnji su dobitnici jedne od nagrada Plavog telefona, koja se pod nazivom „Nipetnišest“, svake druge godine dodjeljuje pojedincima i grupama za učinjeno humano ili hrabro djelo.

a svečanoj dodjeli, nagradu, kojoj je visoki pokrovitelj predsjednik Ivo Josipović, u Zagrebu su u ime 25 učenika nagrađenog razreda preuzeli njihovi predstavnici te razrednica Nevenka Maras i gradonačelnik Josip Berket, koji je u petak posebne zahvalnice uručio svim učenicima i pri tome im zahvalio na njihovom humanitarnom radu i što na ovakav način promoviraju svoj grad.

Učenici, njihova razrednica te nastavnik Željko Đapić - Kranjac, ovo su značajno priznanje dobili zbog pokretanja i realizacije projekta pod nazivom "Pomažimo dobre volje da nam sutra bude bolje"

- Ovaj smo projekt, kojem su neki od ciljeva socijalizacija te razvijanje međugeneracijske solidarnosti, humanosti i empatije prema potrebitima, započeli prije nešto više od tri godine, na početku petog razreda. Kako svaki razrednik sa svojim razredom treba pokrenuti nekakav razredni projekt ja sam, slučajno vidjevši jednog od učenika kako pomaže jednoj starijoj prolaznici, došla na ideju da kroz svoj projekt pomognemo starijim osobama. Tada smo zajednički odlučili da odemo u splitski dom Lovret, gdje od prvog susreta do danas imamo odlične odnose sa svima koji tamo žive. Pomažemo štićenicima, družimo se i organiziramo različite radionice, a manje  troškove koje pri tome imamo pokriva škola –objasnila nam je razrednica Maras napomenuvši kako osim trogodišnjih posjeta i rada sa starijima, svake godine učenici ovog razreda prikupljaju financijska i materijalna sredstva kako bi pomogli nekoj od potrebitih obitelji u Kaštel Lukšiću.

- Iako smo na početku bili malo rezervirani jer su mnogi od nas željeli raditi nešto drugo, a ne se družiti sa starijim osobama, danas nam ovo što radimo znači mnogo, posebno jer nas uvijek dočekaju na poseban način, a ispračaju sa suzama u očima i uz traženje potvrde da ćemo doći opet. Uz to, moramo biti svjesni da ćemo jednog dana i mi biti stari i nemoćni i da će nam biti potrebna tuđa pomoć – riječi su učenice Mirne Lovrić.

Učenicima se na humanitarnom radu zahvalio i ravnatelj škole Ostrog Stipe Božinović – Mađor, kazavši ovom prigodom da su dokazali da su ponos svoje škole te im poručio kako uskoro, kada krenu u srednju školu, budu ponos svoga grada.