Autor: Božena Ukić, 4. 4. 2012.

okrugli stol 8Gradska knjižnica Kaštela je povodom Međunarodnog dana dječje knjige u dvorcu Vitturi u Kaštel Lukšiću u petak, 30. ožujka organizirala Okrugli stol najčitatelja. Na istom su sudjelovali najčitatelji svih kaštelanskih osnovnih škola i najčitatelji iz šest odjela GKK. U glazbenom dijelu programa nastupili su Valentina Mustapić, Marija i Šimun Buotić.

U uvodnoj riječi, v. d. ravnateljica Sonja Jurat istaknula je kako je "Okrugli stol najčitatelja" organiziran s ciljem ukazivanja na važnost dječje knjige te zbog poticanja i razvijanja ljubavi prema čitanju. Tema Okruglog stola najčitatelja je bila najzanimljivija pročitana knjiga, a kroz isti su djecu vodile knjižničarka Darija Budiša iz OŠ Ostrog u K. Lukšiću ( inicijatorica projekta), te ostale knjižničarke osnovnih škola i Odjela GKK.

Nakon predstavljenih dječjih knjiga i rasprave o istima, zaključeno je kako su kaštelanskim mladim najčitateljima najzanimljivije knjige Harry Potter i Družba Pere Kvržice.

Na svršetku Okruglog stola najčitateljima su podijeljene i zahvalnice, a iz OŠ Ostrog dobili su ih Nika Utrobičić, Tina Puškarić i Mate  Marinčić.