Izrada božićnih ukrasa

Autor: Božena Ukić, 25. 11. 2013.

Božić je pred vratima.

Svi govore da je prosinac vrijeme darivanja...

Ljepše je nešto svojim rukama napraviti, posvetiti vrijeme za nekoga darovati. Zar ne? ....evo nekoliko ideja kako darovati svoje najdraže

Božićna jelka

Za izradu tijesta potrebna vam je jednaka količina glatkog brašna i sitne soli.
S malo vode zamijesite čvrsto tijesto.

Na tijestu u obliku božićne jelke prvo čačkalicom napravite rupicu
kroz koju ćete kasnije provući ukrasnu traku ili končić.

Tijesto premažite vlažnim kistom kako biste lakše zalijepili kuglice od tijesta
ili mrvice koje možete dobiti tako da tijesto protisnete kroz sito.

Kada se boja osuši, provucite konac kojim ćete ukras objesiti na božićnu jelku.
Po želji, obojene ukrase od tijesta možete lakirati bezbojnim lakom.

Božićna zvijezda

Za izradu tijesta potrebna vam je jednaka količina glatkog brašna i sitne soli.
S malo vode zamijesite čvrsto tijesto.
izrežite željene oblike.

Na tijestu u obliku zvijezde prvo čačkalicom napravite rupicu kroz
koju ćete kasnije provući ukrasnu traku ili končić.

Tijesto premažite vlažnim kistom kako biste lakše zalijepili ukrase od tijesta,
koje možete probušiti čačkalicom.
Od tijesta također možete oblikovati listiće pa nožem
zarezati tijesto kako biste dobili lisne žile.

Prije bojenja tijesto stavite sušiti na toplo mjesto nekoliko sati.
A možete ga sušiti i u pećnici na 50°C.
Za bojenje koristite vodene bojice ili tempere.
Prvo obojite kuglice i listiće, a zatim cijelu površinu zvijezde od tijesta.
Kada se boja osuši, provucite konac kojim ćete ukras objesiti na božićnu jelku.
Po želji, obojene ukrase od tijesta možete lakirati bezbojnim lakom.

Preuzeto sa www.coolinarika.hr

Evo i link sa upustvima za izradu raznih ukrasa.

Razveselite nekoga!!!!

CARNet za učenike

Za sve učenike iz škola koje su članice CARNeta korištenje Interneta i tehnologije postalo je lagano i jednostavno. CARNet svim školama nudi spajanje na Internet sigurnom i brzom vezom preko CARNet mreže, a na vama je samo da iskoristite sve pogodnosti koje vam ovo pruža.

CARNet vam nudi nekoliko različitih načina pristupa Internetu na kojemu između ostalog možete pronaći i mnoštvo informativnih, edukativnih i zanimljivih sadržaja koje vam priprema CARNet. Tim se sadržajima najlakše može pristupiti putem Edu.hr portala na kojem su smještene poveznice na sve aplikacije namijenjene učenicima.

Od zanimljivih sadržaja za učenike, na prvom mjestu valja izdvojiti CARNetov Portal za škole na kojem možete pronaći mnoštvo edukativnih tekstova i korisnih savjeta koji će vam pomoći i u školskim i u slobodnim aktivnostima.

Uz online lekcije na Nacionalnom portalu za učenje na daljinu „Nikola Tesla“ učenje postaje zabavnije i lakše. Ni lektire više nisu problem jer eLektire sadrže cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca u elektroničkom formatu, dok u e-Knjižnici možete čitati i pretraživati brojne online knjige i časopise. Svoje stare školske udžbenike jednostavno i lako možete razmijeniti putem Burze udžbenika.

Matematičare će privući niz radova priređenih na primjenu u poučavanju i učenju matematike, dok će učenici skloniji čitanju vjerojatno radije proučiti Blog s novostima na području primjene informacijsko-komunikacijskih tehnologija u učenju i obrazovanju.

Od usluga namijenjenih učenicima valja još izdvojiti interaktivni Raspored sati te pristup E-mailu,Webmailu i Webprostoru, kao i mnoge druge usluge koje uključuju uporabu multimedije i pružanje računalne sigurnosti.

Svim ovim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr koji za vas otvara administrator imenika na vašoj ustanovi. S elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr dobivate i e-mail adresu kojoj možete pristupati putem CARNetovog Webmaila. Za bilo kakva pitanja na raspolaganju vam je CARNetov Helpdesk, telefonom, e-mailom, Skypeom i online (Wikidesk i Facebook stranica).